Редакційна політика

Галузь та проблематика

Концепція журналу базується на багатоплановому науковому, фаховому висвітленні актуальних проблем сучасного українського суспільства й світу. Основні рубрики охоплюють галузі економіки, історії, філософії. Друкуються також статті з політики, екології, соціології, теорії еліт, релігієзнавства, права, культури, проблем молоді. Видання призначене для науковців та практиків, зокрема українського істеблішменту, і покликано сприяти формуванню нової української еліти.

 

Політика розділів

Статті

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується

Економіка

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується

Історія

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується

Філософія

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується

Рецензії

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується

Спецвипуск

Вибрано Приймає рукописи Вибрано Індексується Вибрано Рецензується
 

Процес рецензування

Подвійне «сліпе» рецензування

1. Мета рецензування – підвищення якості наукових статей, які публікуються в журналі, за допомогою оцінки матеріалів висококваліфікованими експертами.

2. Процедура рецензування є анонімною як для рецензента, так і для авторів і здійснюється двома незалежними рецензентами (подвійне «сліпе» рецензування).

3. Рецензенти розглядають статтю за такими питаннями:

•        чи відповідає зміст статті темі, заявленій у назві;

•        чи відповідає зміст статті тематичним напрямам журналу;

•        чи має зміст статті певну новизну;

•        чи відповідає стаття науковому рівню журналу;

•        чи доцільна публікація статті з урахуванням раніше випущеної за цим питанням літератури та чи є вона цікавою для широкого кола читачів;

•        у чому конкретно полягають позитивні сторони, а також недоліки статті, які виправлення та доповнення мають бути внесені автором (при наявності таких).

4. Усі статті перевіряються редакцієї програмою «Advego Plagiatus» (програма пошуку в Інтернеті часткових або повних копій текстового документа з інтуїтивним інтерфейсом. Плагіатус показує ступінь унікальності, джерела та відсоток збігу тексту)

5. Рецензії (без зазначення рецензента) надсилаються автору (-ам) і статті доопрацьовуються, головним чином, по критичних (основних) зауваженнях.

 

Періодичність публікації

6 разів на рік

 

Політика відкритого доступу

"СХІД" є журналом відкритого доступу. Всі статті вільні для перегляду, читання, завантаження та друку.

Подані в журнал статті ліцензуються на підставі публічної ліцензії CREATIVE COMMONS (СС BY 4.0) .

Дана ліцензія дозволяє людям поширювати, редагувати, корегувати та брати опублікований твір за основу для подальшого розвитку та поширення, у тому числі на комерційній основі з посиланням на автора твору.

 

Міжнародна індексація журналу

1. Ulrich's Periodicals Directory - передплатний каталог американського видавництва Bowker, є найбільшою БД, яка описує світовий потік періодичних видань за всіма тематичними напрямками.

2. Bielefeld Academic Search Engine (BASE) - пошукова служба (Німеччина), яка є одним з потужних постачальників актуальних даних про наукові публікації європейських вчених. 

 
3. РІНЦ (Росія) - міжнародна бібліографічна база даних наукових публікацій. Для отримання даних про публікації та цитованість статей на основі бази даних РІНЦ використовується аналітичний інструментарій ScienceIndex (Посилання).
 
 
4. EBSCO - агрегатор повнотекстових видань. Включає в себе 375 повнотекстових баз даних і понад 350000 електронних книг.
 
5. Philosophy Documentation Center - репозитарій та ресурсний центр, який забезпечує доступ до наукових матеріалів з прикладної етики, філософії, релігієзнавства та суміжних дисциплін.
 
6. Index Copernicus (Польща) - міжнародна наукометричних база. (Index Copernicus Journals Master List). Сайт містить індексування, ранжування і реферування журналів, а також є платформою для наукового співробітництва та виконання спільних наукових проектів (Сторінка журналу "Схід" на ICJML).
 
7. WorldCat - найбільша у світі бібліографічна база даних, яка налічує понад 240 млн записів всіх видів творів на 470 мовах світу. База створюється спільними зусиллями більш ніж 72 тис. бібліотек з 170 країн світу в рамках організації Online Computer Library Center.
8. Directory of Open Access Journals (DOAJ) - це директорія, що пропонує вільний (безкоштовний) доступ до понад 1500 наукових та академічних журналів в електронному форматі по всіх напрямах. Мета директорії полягає в просуванні та популяризації стрімко зростаючої кількості наукових журналів, доступних безкоштовно через Інтернет, а також у підвищенні ролі міжнародного руху "Журнали у відкритому доступі" (Open Access Journals) і полегшенні доступу до вільних електронних наукових і дослідницьких журналів (Посилання).

 
9. Google Scholar - вільна доступна пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Дата виходу бета-версії - листопад 2004 року. Індекс Google Scholar включає в себе більшість рецензованих онлайн-журналів Європи та Америки найбільших наукових видавництв. (Посилання)
 Розміщення журналу в міжнародних бібліотеках 
 
1. The British Library, St. Pancras (Лондон, Великобританія)


2. Stanford University Libraries (Стенфорд,  США)


3. University of Alberta (Едмонтон, Канада)


4. University of Illinois at Urbana Champaign (Ербана,  США)


5. Duke University Libraries  (Дарем,  США)


6. Library of Congress (Вашингтон,  США)
 
7. Yale University (Нью-Хейвен, США)

8. Harvard University (Кембридж, США)

9. University of Southern Denmark (О́денсе, Данія)  

10. German Institute of Global and Area Studies: GIGA (Гамбурґ, Німеччина) 

11. University of New Brunswick (Нью-Брансвік, Канада)